Eastern Pennsylvania Youth Soccer is a proud member of
US Youth Soccer US Soccer
follow us on
facebook twitter vimeo instagram
Find a club or field near you! Sign up for our newsletter!
Print Email
 

Champions 2013

2013 Indoor Cup

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U9 Boys

A Division

 
Champions: 
Lower Merion SC Motor Mouths
 
Finalist: 
Fishtown Hotspurs


B Division

 
Champions: 
Harleysville FC Rangers Red
 
Finalist: 
Lower Southampton Dynamo

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U9 Girls

A Division
    

 
Champions:
HMMS Legends
 
Finalist:
Fishtown Bells

B Division

 
Champions: 
HMMS Revolution
 
Finalist:
Ukrainian Nationals Slava

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U10 Boys

A Division

 
Champions:
FC Revolution Cosmos
 
Finalist:
LMSC Invincible

 

B Division

 

 
Champions:
Fox Chase Hounds
 
Finalist:
Pocono Snow Jr.


back to top


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U10 Girls

A Division

 
Champions:
FC Revolution Rowdies
 
Finalist:
LDC United


B Division

 
Champions:
Parkland Force
 
Finalist:
Lehigh Valley United


back to top


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U11 Boys

A Division

 
Champions: FC Europa Rapids
 
Finalist: NUU Cannons

B Division - White

 
Champions: Governor Mifflin Galvin
 
Finalist: PASC Premier

B Division - Blue

 
Champions: Ukrainian Nationals Red
 
Finalist: LDC United Stormrunners

back to top

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U11 Girls

A Division

 
Champions: HMMS Eagle Spirit
 
Finalist: WVSC '01

B Division - White

 
Champions: LMSC Herricanes
 
Finalist: PSC Blue Storm

B Division - Blue

 
Champions: Penn Manor Comets
 
Finalist: South Middleton Crush

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U12 Boys

A Division

 
Champions:
Lower Merion Sabertooth Rat
 
Finalist:
Ukrainian Nationals Chornomoret

B Division

 
Champions: S
Lower Merion Quick Boys
 
Finalist: 
HMMS Supero


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U12 Girls

A Division

 
Champions:
Lower Merion Storm
 
Finalist:
HMMS-Eagle FC Thunder

B Division - Blue

 
Champions: 
Souderton Stingers
 
Finalist: 
Montgomery Spirit

B Division - White

 
Champions: 
PASC Premier
 
Finalist: 
Enco

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U13 Boys

A Division

 

Champions: 
UMNSC Patriots Red

 
Finalist: 
LDC United Crushers

B Division

 
Champions:
Western Lehigh Rampage
 
Finalist: 
Cantolao Eagles

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U13 Girls

A Division

 
Champions: 
Vincent United Sirens
 
Finalist: 
Wyoming Valley '99G

B Division

 
Champions: 
LMYA Strikers
 
Finalist: 
YMS Nitro

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U14 Boys

A Division

 
 
 
Champions: 
FC Rev Galacticos
 
Finalist:
North Union
 Cannon Blue

B Division

 
Champions: 
HMMS EAGLE FC 98
 
Finalist: 
Quakertown SC

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U14 Girls

A Division

 
Champions: 
TEYSA FCE Surge
 
Finalist: 
HMMS EAGLE FC 98 United

B Division

 
Champions: 
Parkwood Inferno
 

Finalist: 
Keystone Athletic Grifos '98

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U15 Boys

A Division

 
Champions:
LMSC Magic
 
Finalist:
WVSC

B Division

 
Champions:
ATS Valley Shockers
 

Finalist:
LMSC The Bhoys

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U15 Girls

A Division

 
Champions:
FC Revolution
 
Finalist: 
Haverford Premier

B Division

 
Champions:
Nike PA Rush
 
Finalist:
Lionville Leopard

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U16 Boys

A Division

 

Champions:
LMSC Lightning Black

 
Finalist:
Nether United FC

B Division

 
Champions:
WVSC '97 Boys
 
Finalist:
FC Philadelphia Black

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U16 Girls

A Division

 
 
Champions:
FC Revolution Black Hawk
 

Finalist:
LDC United Lightning

B Division

 
Champions:
Spirit United Barca '96F
 
Finalist:
PSC Celtic

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U17 Boys

A Division

 
 
 
Champions:
HMMS-Eagle FC 95
 
Finalist:
FC United Revolution

B Division

 
Champions: 
Swarthmore SC Dragons
 
Finalist:
FC Premier

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U17 Girls

A Division

 
Champions:
HMMS Eagle FC 95 Force
 
Finalist: 
Vincent Pride

B Division

 
Champions: 
PSC Spurs
 
Finalist:
Berks Ajax Flying Dutchmen Orange

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U19 Boys

A Division

 
Champions:
LMSC Panthers Black
 
Finalist:
LMSC Panthers Red

B Division

 
Champions:
Upper 90 United
 
Finalist:
Colonial SC Knights

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U19 Girls

A Division

 
Champions:
TE FCE 94-95 Wildkickers
 
Finalist:
FC U-18 Elite

B Division

 
Champions:
USA 94 X-treme
 
Finalist:
Northumberland NSSC Stri
 
 
 
Eastern Pennsylvania Youth Soccer
4070 Butler Pike, Suite 100
Plymouth Meeting, PA 19462
P: 610.238.9966
F: 610.238.9933
©2013 Eastern Pennsylvania Youth Soccer Association. All rights reserved.
Home | Privacy Policy | Contact Us | Sitemap
Website design and development by Americaneagle.com